
PARTNER WIODĄCY: MAS Orava, o.z.
PARTNER POLSKI: Stowarzyszenie Rozwoju Orawy
TYP MIKROPROJEKTU: wspólny
OKRES REALIZACJI: 05-2017 – 06-2018
WARTOŚĆ PROJEKTU: 60 885,00 EUR w tym dofinansowanie z EFRR: 51 752,24 EUR
To kolejny unikatowy transgraniczny mikroprojekt łączący polską i słowacką Orawę. Myślą przewodnią tego projektu jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do przekazywania informacji na temat największych atrakcji Orawy oraz do ich promocji.
Realizatorami tego mikroprojektu wspólnego była słowacka organizacja Mas Orava, o.z. mająca siedzibę w Orawskim Podzamczu oraz Stowarzyszenie Rozwoju Orawy z Jabłonki.
W ciągu dwunastu miesięcy partnerzy zgromadzili dane oraz przygotowali główny produkt projektu - aplikację mobilną pn. „Z telefonem po Orawie”.
GŁÓWNE DZIAŁANIA ZREALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU:
Opracowanie aplikacji mobilnej „Z telefonem po Orawie”
Przygotowana w polsko-słowackim partnerstwie aplikacja zaprasza w podróż po największych atrakcjach Orawy. Poza dominującą Babią Górą region ten obfituje bowiem w przepiękne, cenne i ciekawe przyrodniczo oraz kulturowo zakątki.
Z darmowej aplikacji można skorzystać w każdym miejscu na pograniczu i na każdym urządzeniu mobilnym: smartfonie lub tablecie. Wystarczy pobrać oprogramowanie ze sklepu internetowego: GooglePlaylub AppStore i zainstalować na swoim urządzeniu.
Wykonanie stron internetowych
Uzupełnieniem aplikacji jest strona internetowa:
Można na niej znaleźć nie tylko opisy kilkudziesięciu ścieżek edukacyjnych, szlaków turystycznych, tras rowerowych i biegowych tras narciarskich na terenie całej Orawie, ale także garść aktualności.
Zorganizowanie konferencji na zakończenie realizacji projektu
Efekty realizacji wspólnych działań informacyjno - promocyjnych przez Mas Orava, o.z. oraz Stowarzyszenie Rozwoju Orawy podsumowano w trakcie konferencji zorganizowanej na zakończenie realizacji projektu.
Fot. Stowarzyszenie Rozwoju Orawy
Wśród najczęściej wymienianych wśród uczestników konferencji rezultatów płynących z realizacji mikroprojektu „Po Orawie z telefonem” wskazywano poprawę dostępności kompleksowej informacji on-line a temat atrakcji turystycznych Orawy dla mieszkańców pogranicza i turystów, którzy ten region odwiedzają.
Fot. Stowarzyszenie Rozwoju Orawy
Stworzono bowiem jeden wspólny produkt, który zawiera informacje dotyczące polskiej i słowackiej części Orawy, co nie tylko ułatwia turystom planowanie różnych form wypoczynku na pograniczu polsko – słowackim, ale także przyczyni się do wspierania i budowania turystyki transgranicznej.
Więcej informacji o projekcie możne znaleźć tutaj.